תקיעות בחיים

תקיעות בחיים הוא הפער בין מה שאתה רוצה לבין היכן שאתה נמצא כרגע. בעזרת טיפול NLP נבין את הגורמים לתקיעות ונצא לדרך חדשה בצורה פשוטה קלה ויעילה. הכנסו עכשיו!

החיים במאה ה-21 מספקים לנו מצד אחד שלל הזדמנויות להגשמה, בכל התחומים, אבל מצד שני גם מייצרים בלא מעט מקרים רף ציפיות מאוד גבוה. למרות התחושה הרווחת שהכל אפשרי בימינו, יש לא מעט בני אדם שחווים תקיעות של ממש. תקיעות בחיים עלולה להוביל לרגשות שליליים, התנהגות בעייתית ואפילו דיכאון וחרדות – ולכן כדאי מאוד לטפל במצב. nlp היא דרך אפקטיבית במיוחד לשחרר תקיעויות, וליהנות מחיים עם איכות אמיתית. בעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי לגבי הסיבות לתקיעות, הנזקים שהיא עלולה לגרום והדרך שבה טיפול בשיטת nlp משפר את המצב במידה ניכרת ותוך זמן קצר יחסית.

איך מזהים תקיעות בחיים?

באופן טבעי אין הגדרה חד-משמעית לתקיעות בחיים. גם מי שמתפתח כל הזמן ומתקדם, הן במישור האישי והן במישור המקצועי, עשוי לחוות גם תקופות שבהן אין שינויים לטובה. איך בכל זאת מזהים תקיעות שכדאי לטפל בה?

המפתח הוא הפער. אם יש פער בין החיים שלכם כיום לבין החיים שאתם רוצים באמת, ואם הפער לא נסגר כבר זמן רב, חבל להמשיך לסבול. אם אתם מאמינים שמגיעים לכם חיים טובים יותר, יש דרכים אפקטיביות להגיע אל היעד – ובראשן כאמור nlp. בנוסף, אם אתם חוששים לממש תוכניות שונות – למשל להירשם לאתר היכרויות או לחפש עבודה חדשה ומתגמלת יותר – ודוחים אותן שוב ושוב, אתם תקועים, וכדאי לאפשר למאמן nlp מיומן לחלץ אתכם מהתקיעות.

הגורמים לתקיעות בחיים

אין כמעט אדם שאין לו אמונות חוסמות. כשסט האמונות האלה משתלט על האדם, התוצאה תהיה חוסר יכולת לממש תוכניות ולפעול למען המטרות החשובות לו. בקיצור – תקיעות.

בחלק מהמקרים האמונות המגבילות הן תוצר של חוויות שליליות שהותירו פגיעה קשה בנפש ואפילו טראומה. למשל, זוגיות הרסנית שגורמת לאדם להאמין שעדיף לו להיות לבד. במקרים אחרים האמונות עוברות אלינו מהדורות הקודמים – למשל אדם שההורים שלו חזרו ואמרו לו שהדרך היחידה לייצר קריירה מוצלחת היא פרוטקציה ולכן הוא לא יתאמץ לקדם את עצמו "כי אין טעם". גם דימוי עצמי נמוך מוביל לתקיעות, ועוד כדאי לדעת שבדרך כלל האדם זוכה גם לרווחים מהתקיעות – למשל רחמים עצמיים או אפילו תשומת לב מהסביבה.

למה חשוב לעבור טיפול בתקיעות בחיים?

מעבר לחוסר ההגשמה ולאי מימוש הפוטנציאל עקב התקיעות, היא עלולה לגרום לעוד תופעות שליליות רבות. ביניהן: דיכאון, חרדות, דימוי עצמי שהופך שלילי יותר ויותר עם השנים עד כדי תיעוב עצמי, כעסים וגם התנהגויות שפוגעות באדם כמו בריחה לאלכוהול, הימורים וכו'.

טיפול בתקיעות מסייע לאדם לעלות על הנתיב הנכון עבורו ומונע את כל התופעות ההרסניות הנ"ל. כל הצלחה בדרך, גם אם היא יחסית מצומצמת, תורמת לניפוץ האמונות השליליות ולהעלאת מפלס הביטחון העצמי, וכך מתפתח תהליך של בנייה חיובית שמחזק את עצמו.

איך שיטת ה-nlp מאפשרת להתמודד עם תקיעות בחיים  ולעלות על נתיב ההגשמה?

טיפול בשיטת nlp באנשים שמרגישים תקועים מצליח לחולל שינוי משמעותי לטובה, וכמעט תמיד תוך זמן קצר יחסית. 

ה"סוד" להצלחה הוא היכולת לאתר במדויק את הגורמים לתקיעות וכך לטפל בבעיה מהשורש שלה. באמצעות תשומת לב מלאה לאופן הדיבור של האדם ניתן לזהות אצלו תבניות חשיבה וכן את מערך האמונות שמפעיל אותו – במקרים רבים בלי שהוא כלל יהיה מודע לכך.

התקשורת היעילה עם תת המודע מאפשרת למטפל nlp מיומן להבין בדיוק מה תוקע את האדם. זוהי כמובן תובנה יקרת ערך, שלא ניתן להגיע אליה בטיפולים שלא כוללים את שליפת המידע מתת המודע, אלא אם כן מתמסרים לתהליך ממושך מאוד.

טיפול בתקיעות באמצעות nlp כולל בדרך כלל גם שימוש בדמיון מודרך. המטפל מסייע לאדם לראות את עצמו משתחרר מהתקיעות ומתחיל בהדרגה לשדרג את חייו. חזרה על פעולה זו תורמת רבות לשינוי דרך החשיבה של האדם, וזאת בנוסף להכוונה של המטפל שמרחיבה את נקודת המבט כך שהיא תוכל לכלול גם התקדמות והצלחות.

במידה רבה אפשר לומר שטיפולי nlp "מתכנתים" את האדם מחדש. זוהי גם המהות של שמה של השיטה – Neuro Linguistic Programming, כלומר תכנות נוירולוגי לשוני. הבסיס הוא כאמור צורת הדיבור, וכשהיא משתנה חלות תמורות גם במחשבה ובעקבותיה באופן בדפוסי ההתנהגות. התוצאה: בחירות חדשות שמובילות את האדם אל החיים שהוא באמת רוצה לחיות, ויישום מלא של אותן בחירות מועילות. 

סגור לתגובות.