ללמוד לקודד את המח מחדש

לצאת מתקיעות בחיים

תקיעות בחיים

על מה נדבר במאמר זה?

תקיעות בחיים הוא הפער בין מה שאתה רוצה לבין היכן שאתה נמצא כרגע. בעזרת טיפול NLP נבין את הגורמים לתקיעות ונצא לדרך חדשה בצורה פשוטה קלה ויעילה. הכנסו עכשיו!

החיים במאה ה-21 מספקים לנו מצד אחד שלל הזדמנויות להגשמה, בכל התחומים, אבל מצד שני גם מייצרים בלא מעט מקרים רף ציפיות מאוד גבוה. למרות התחושה הרווחת שהכל אפשרי בימינו, יש לא מעט בני אדם שחווים תקיעות של ממש. תקיעות בחיים עלולה להוביל לרגשות שליליים, התנהגות בעייתית ואפילו דיכאון וחרדות – ולכן כדאי מאוד לטפל במצב. nlp היא דרך אפקטיבית במיוחד לשחרר תקיעויות, וליהנות מחיים עם איכות אמיתית. בעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי לגבי הסיבות לתקיעות, הנזקים שהיא עלולה לגרום והדרך שבה טיפול בשיטת nlp משפר את המצב במידה ניכרת ותוך זמן קצר יחסית.

איך מזהים תקיעות בחיים?

באופן טבעי אין הגדרה חד-משמעית לתקיעות בחיים. גם מי שמתפתח כל הזמן ומתקדם, הן במישור האישי והן במישור המקצועי, עשוי לחוות גם תקופות שבהן אין שינויים לטובה. איך בכל זאת מזהים תקיעות שכדאי לטפל בה?

המפתח הוא הפער. אם יש פער בין החיים שלכם כיום לבין החיים שאתם רוצים באמת, ואם הפער לא נסגר כבר זמן רב, חבל להמשיך לסבול. אם אתם מאמינים שמגיעים לכם חיים טובים יותר, יש דרכים אפקטיביות להגיע אל היעד – ובראשן כאמור nlp. בנוסף, אם אתם חוששים לממש תוכניות שונות – למשל להירשם לאתר היכרויות או לחפש עבודה חדשה ומתגמלת יותר – ודוחים אותן שוב ושוב, אתם תקועים, וכדאי לאפשר למאמן nlp מיומן לחלץ אתכם מהתקיעות.

הגורמים לתקיעות בחיים

אין כמעט אדם שאין לו אמונות חוסמות. כשסט האמונות האלה משתלט על האדם, התוצאה תהיה חוסר יכולת לממש תוכניות ולפעול למען המטרות החשובות לו. בקיצור – תקיעות.

בחלק מהמקרים האמונות המגבילות הן תוצר של חוויות שליליות שהותירו פגיעה קשה בנפש ואפילו טראומה. למשל, זוגיות הרסנית שגורמת לאדם להאמין שעדיף לו להיות לבד. במקרים אחרים האמונות עוברות אלינו מהדורות הקודמים – למשל אדם שההורים שלו חזרו ואמרו לו שהדרך היחידה לייצר קריירה מוצלחת היא פרוטקציה ולכן הוא לא יתאמץ לקדם את עצמו "כי אין טעם". גם דימוי עצמי נמוך מוביל לתקיעות, ועוד כדאי לדעת שבדרך כלל האדם זוכה גם לרווחים מהתקיעות – למשל רחמים עצמיים או אפילו תשומת לב מהסביבה.

למה חשוב לעבור טיפול בתקיעות בחיים?

מעבר לחוסר ההגשמה ולאי מימוש הפוטנציאל עקב התקיעות, היא עלולה לגרום לעוד תופעות שליליות רבות. ביניהן: דיכאון, חרדות, דימוי עצמי שהופך שלילי יותר ויותר עם השנים עד כדי תיעוב עצמי, כעסים וגם התנהגויות שפוגעות באדם כמו בריחה לאלכוהול, הימורים וכו'.

טיפול בתקיעות מסייע לאדם לעלות על הנתיב הנכון עבורו ומונע את כל התופעות ההרסניות הנ"ל. כל הצלחה בדרך, גם אם היא יחסית מצומצמת, תורמת לניפוץ האמונות השליליות ולהעלאת מפלס הביטחון העצמי, וכך מתפתח תהליך של בנייה חיובית שמחזק את עצמו.

איך שיטת ה-nlp מאפשרת להתמודד עם תקיעות בחיים ולעלות על נתיב ההגשמה?

טיפול בשיטת nlp באנשים שמרגישים תקועים מצליח לחולל שינוי משמעותי לטובה, וכמעט תמיד תוך זמן קצר יחסית. 

ה"סוד" להצלחה הוא היכולת לאתר במדויק את הגורמים לתקיעות וכך לטפל בבעיה מהשורש שלה. באמצעות תשומת לב מלאה לאופן הדיבור של האדם ניתן לזהות אצלו תבניות חשיבה וכן את מערך האמונות שמפעיל אותו – במקרים רבים בלי שהוא כלל יהיה מודע לכך.

התקשורת היעילה עם תת המודע מאפשרת למטפל nlp מיומן להבין בדיוק מה תוקע את האדם. זוהי כמובן תובנה יקרת ערך, שלא ניתן להגיע אליה בטיפולים שלא כוללים את שליפת המידע מתת המודע, אלא אם כן מתמסרים לתהליך ממושך מאוד.

טיפול בתקיעות באמצעות nlp כולל בדרך כלל גם שימוש בדמיון מודרך. המטפל מסייע לאדם לראות את עצמו משתחרר מהתקיעות ומתחיל בהדרגה לשדרג את חייו. חזרה על פעולה זו תורמת רבות לשינוי דרך החשיבה של האדם, וזאת בנוסף להכוונה של המטפל שמרחיבה את נקודת המבט כך שהיא תוכל לכלול גם התקדמות והצלחות.

במידה רבה אפשר לומר שטיפולי nlp "מתכנתים" את האדם מחדש. זוהי גם המהות של שמה של השיטה – Neuro Linguistic Programming, כלומר תכנות נוירולוגי לשוני. הבסיס הוא כאמור צורת הדיבור, וכשהיא משתנה חלות תמורות גם במחשבה ובעקבותיה באופן בדפוסי ההתנהגות. התוצאה: בחירות חדשות שמובילות את האדם אל החיים שהוא באמת רוצה לחיות, ויישום מלא של אותן בחירות מועילות. 

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מאמרים שאולי יעניינו אותך
טיפול קצר מועד

טיפול קצר מועד בצפון

אנשים רבים רוצים לשנות את החיים שלהם. הסיבה לכך יכולה להיות הפרעת חרדה שמגבילה אותם – למשל פחד קהל או חרדת טיסות, ביטחון עצמי נמוך שלא מאפשר את מיצוי היכולות, תחושת תקיעות בחיים האישיים או המקצועיים

לקריאה »
דימוי עצמי נמוך

איך להיות פחות רגיש בעזרת כלי של NLP

אז מי כמוני יודע מה זה להיות רגיש וכמה כלים חיפשתי בכל השנים בשביל למצוא איך להיות פחות רגיש.
לחיות בצורה שכל רגע אתה עלול להיפגע ממשהו או ממישהו שאמר לך דברים שלא בצורה עדינה ולסחוב את זה איתך כל היום.
נדמה שלא משנה מה תעשו או מה תחשבו תמיד יגיע משהו שיגרום לכם להרגיש שוב את הרגש הזה של הפגיעה שפשוט אי אפשר להשתחרר ממנה.

לקריאה »
לצאת מתקיעות בחיים

איך להתגבר על פחד: שיטה שעובדת בכל פעם!

איך להתגבר על פחד היא שאלה אשר מעסיקה את רובנו בהרבה מקרים בחיים.
לכולנו יש מקרים אשר בהם אנחנו פוחדים ולא מסוגלים לשלוט במצב הרגשי שלנו.
הלחץ עולה,אנו מתחילים להזיע, הנשימה מתקצרת והמחשבות בראש מתחילות לרוץ לכל עבר, מה שבתורו מגדיל את מידת הלחץ שלנו מהמצב.

לקריאה »
טיפול בדמיון מודרך

אמונות מגבילות

אני רוצה להדגיש שכאן משהו שרוב האנשים לא באמת יודעים אותו: אלה לא האמונות המגבילות שאנחנו יודעים עליהן אשר מנהלות אותנו אלא דווקא אלו שאין לנו שום מושג עליהם ששולטות במה נחשוב ונרגיש בפרק זמן מסויים או בהחשפות למצב מסויים בחיים שלנו.

לקריאה »

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים מלאו את הטופס הבא

Call Now Button