טיפול קצר מועד בצפון

אנשים רבים רוצים לשנות את החיים שלהם. הסיבה לכך יכולה להיות הפרעת חרדה שמגבילה אותם – למשל פחד קהל או חרדת טיסות, ביטחון עצמי נמוך שלא מאפשר את מיצוי היכולות, תחושת תקיעות בחיים האישיים או המקצועיים, ויש כמובן עוד גורמים אפשריים לרצון עז בשינוי. באופן טבעי אדם שמבקש לסגור את הפער בין המציאות הנוכחית של חייו לבין המציאות הרצויה מבחינתו שואף להשלים את התהליך תוך זמן קצר ככל האפשר. טיפול NLP בחיפה (וגם במקומות אחרים כמובן) מספק כלים אפקטיביים במיוחד כך שניתן ליצור שינויים משמעותיים לטובה בתהליך ממוקד ומהיר יחסית.

טיפול קצר מועד בצפון – קיצור הדרך המשמעותי – זיהוי מדויק של החסמים לחיים טובים יותר

מי שסובל מחרדה חברתית לא תמיד יודע לשים את האצבע על הגורמים שיצרו אותה. באופן דומה דימוי עצמי ירוד עשוי להתפתח בנסיבות שונות, ובחלק גדול מהמקרים הסיבות נמצאות עמוק בתת המודע של האדם. בדרך כלל נדרש תהליך ארוך ותובעני כדי לעזור לאדם להתגבר על המחסומים שיוצר תת המודע ולשלוף את המידע – אבל בשיטת ה-NLP יש קיצור דרך משמעותי.

בטיפולי NLP המיקוד הוא בחסמים הקיימים בהווה ושמונעים מהאדם את החיים שהוא באמת מבקש לעצמו. על בסיס הדיבור של המטופל, כולל בינו לבין עצמו, ניתן לזהות תוך זמן קצר למדי את דפוסי החשיבה שמאפיינים אותו – ובפרט את אלה שיוצרים למעשה את החסמים המעיקים. בדרך זו נחסך זמן יקר וניתן לעבור מיד לשלב הבא והוא שינוי דפוסי החשיבה וכתוצאה מכך גם ההתנהגות.

טיפול קצר מועד בצפון – בלי אינספור פרטים מיותרים

בניגוד לתהליכים פסיכולוגיים בגישה הקלאסית, שעשויים להימשך חודשים רבים ובלא מעט מקרים גם שנים, טיפול דינמי קצר מועד ניתן להשלים תוך 10-12 מפגשים. המפתח לכך הוא כאמור מיקוד, ובפרט ההימנעות מלבזבז זמן ואנרגיות על אינספור פרטים לגבי העבר.

לדוגמה, אישה שמתקשה למצוא זוגיות מיטיבה. אם במסגרת הטיפול מתברר שהסיבה לכך היא שאותה אישה מאמינה שהיא "לא ראויה לאהבה", אין צורך לנבור בעבר ולהבין בדיוק מתי נוצרה אותה אמונה מגבילה, איך ולמה. נבירה שכזו מחייבת התמודדות עם רגשות כואבים מאוד ולכן דורשת זמן רב – בטיפול ממוקד פתרון ניתן פשוט להרחיב את נקודת המבט של האישה על המציאות ולאפשר כניסת אמונות חדשות למערכת. בשלב ראשון ישתנה הדיבור הפנימי (והחיצוני), לאחר מכן גם דפוסי החשיבה ישתנו ומכאן ועד לדייטים עם פוטנציאל אמיתי ומציאת בן זוג נעים ומעצים הדרך קצרה.

טיפול דינמי קצר מועד​

חשוב להדגיש שגם טיפול NLP קצר מוביל לשינוי עמוק ובעיקר יציב. מפתחי השיטה, הפרופ' ג'ון גרינדר וריצרד בנדלר, שילבו מספר תחומי ידע כדי ליצור טכניקה אפקטיבית במיוחד. בין השאר מבוססת ה-NLP על נוירולוגיה (חקר המערכת העצבית ובפרט תהליכי עיבוד מידע במוח), על בלשנות (האופן שבו אנחנו משתמשים בשפה וכיצד היא משפיעה על הבחירות שלנו בחיים) ועל מדעי ההתנהגות.

כשהדיבור, כלומר האופן שבו האדם מתאר את המציאות, משתנה, משתנה גם המערכת העצבית שלו. אפשר להקביל את התהליך לתכנות מחדש, שבאופן טבעי מוביל גם להתנהגויות חדשות, נכונות יותר לאדם (זהו גם מקור השם NLP – ראשי תיבות של הביטוי Neuro Linguistic Programming).

למעשה מדובר על טיפול פסיכולוגי קצר מאוד, כמובן בכלים שונים מאלה שמציעה הפסיכולוגיה, ובאחוזי הצלחה גבוהים. 

הטמעה אפקטיבית של השינוי כדי לצאת לדרך חדשה בזמן קצר ככל האפשר

כל טיפול NLP בחיפה כולל כאמור זיהוי מדויק של החסמים והאמונות שיצרו אותם, וכן ושינוי של דפוסי החשיבה, כלומר יצירת פרשנות חדשה, רחבה יותר, למציאות הקיימת. בנוסף, על-מנת להטמיע את השינוי כך שהמערכת העצבית תשתנה והתוצאות של התהליך יישמרו גם כשהוא מסתיים, מתבצעת הטמעה.

ארגז הכלים מגוון וכולל בין השאר דמיון מודרך, מדיטציות, פסיכולוגיה חיובית ומטאפורות. שימוש מושכל בכל אלה הופך כל אימון רגשי לפרקטי להפליא, ומהווה בסיס איתן לחיים טובים יותר – תוך זמן קצר ולטווח ארוך.

מרכיב נוסף הוא מינוף החוזקות והיכולות שכבר קיימות אצל האדם לטובת השינוי המשמעותי שהוא מייצר בחייו. כשהאדם מודע לכל המשאבים שנמצאים ברשותו, והוא מנצל אותם ביעילות, ניתן להשלים את התהליך כאמור כבר תוך 10-12 מפגשים – ולסמן V על כל המטרות של אותו טיפול קצר מועד ממוקד פתרון.

סגור לתגובות.