אמונות מגבילות

היום הילדה שלי באה אלי והורידה את הראש כששאלתי אותה אם היא חכמה.היא טענה שלא וכמובן שלא היה שום הסבר הגיוני לעובדה חוץ מזה שככה היא מרגישה וחושבת (בכל זאת עדיין לא בת שש…)

בתור מאמן nlp אני כבר יודע שאין לא מה לנסות להגיד לה דברים כמו: "את כן חכמה" או "את הבת שלי ובגלל זה את חייבת להות חכמה"

דברים כאלה יתפסו אצלה במוח הרציונלי כניגוד למה שהיא מרגישה והיא תדחה אותם או במקום או ברגע הראשון שהיא תרגיש את הכישלון הקטן ביותר מה שכמובן יאשר לה שהיא "לא חכמה" כמו שהיא כבר חושבת.

אמונות מגבילות של ילדים ומבוגרים

אני רוצה להדגיש שכאן משהו שרוב האנשים לא באמת יודעים אותו: אלה לא האמונות המגבילות שאנחנו יודעים עליהן אשר מנהלות אותנו אלא דווקא אלו שאין לנו שום מושג עליהם ששולטות במה נחשוב ונרגיש בפרק זמן מסויים או בהחשפות למצב מסויים בחיים שלנו.

לדוגמא: אם הייתי ילד עני וראיתי את ההורים שלי עובדים קשה כל היום ואת הבוס מתעמר בהם ואת בעל הבית דוחק בהם לשלם בזמן שכר דירה

אני, בתור ילד אפתח אמונה ש"אנשים עשירים הם רעים" ולמרות שאני אף פעם לא אדע למה, כל פעם שאפגוש מישהו עשיר אני אחפש אצלו דברים אשר יאוששו לי את מה שאני מרגיש.

עכשיו שוב, כל זה קורה בתת מודע שלנו, במודע? אני אעשה "הכל" כדי להצליח, אעבוד קשה, אחשוב על הזדמנויות חדשות, אקרא ספרים על כסף והתפתחות אישית אבל אם מנהלת אותי מחשבה לא מודעת שאם אהיה עשיר אני אהפך לבנאדם רע הרי שזה סותר את העקרונות שלי ושל מה אני חושב על עצמי ולכן אני אכשיל אל עצמי בכל פעם שאתקרב להצלחה כספית! ביום שאני אצטרך להעביר קורס פתאום יעלה לי החום, בעבודה דווקא לפני קידום אני אסתכסך עם הבוס או שסתם אתחיל לזרוק ולעשות עבודה בינונית.

איך משנים אמונה

אז כמו שכבר רשמתי,. אלו לא האמונות שאנחנו יודעים עליהן אשר גורמות לנו בעיות בחיים אלא דווקא אלה שאנו לא יודעים עליהן אשר גורמות לנו להתנהג בצורה מסויימת ולחיות את חיינו לא כמו שאנחנו באמת רוצים.

אז דבר ראשון אנחנו צריכים לדעת איך לזהות אמונות מגבילות

אחת השיטות שאני עובד בה עם אנישים כדי לזהות אמונות מגבילות היא הרגש, בכל פעם שאנו נמצאים במצבים מסויימים הרגש שלנו מופעל

כאשר אני יודעים לזהות את  הרגע המדוייק הזה אנו יכולים לשאול שאלות כמו:

  • איפה זה מופעל בגוף?
  • איזה צבע יש לזה?
  • האם מחוברת אליו תמונה מסויימת?
  • מה קורה בתמונה?

כאשר אני אדע איזה רגש מופעל אצלי ואיזה תמונה או קול או תחושה מתלווה לכך אני מקבל מהגוף את המפתח לחוויה הראשונית!

שם אפשר להתחיל להכנס לחוויה, ולשנות מרכיבי מפתח מסויימים אשר ישנו את כל ההתייחסות שלנו אליה ( אפילו אם אנחנו לא זוכרים אותה במדוייק או בכלל!)

וכך בעצם אני יכול "לכייל" מחדש את הרגש אשר נוצר לפני שנים.

הצורה הזאת בעצם נותנת לי את החופש לסדר ולשנות חוויות לא טובות אשר מפעילות אותי בלי שאדע מכך.

שינוי אמונות מגבילות בקליניקה עם NLP

במהלך עבודתי עם אנישים למדתי שלא משנה כמה נשלוט במחשבות הרציונליות שלנו, כל שינוי אמיתי מבפנים חייב לבוא מתוכנו ומתוך שינוי התת מודע. מאמן nlp טוב יודע למצוא את האמונות המגבילות של האדם שמולו – לנתק את העוגן אשר תוקע אותו במקום ולהצעיד אותו לדרך חדשה.

רוצים לדעת עוד ? מוזמנים להתקשר אלי לזימון פגישה במספר 052-3491-672

סגור לתגובות.