אימון אישי להצלחה

אנחנו חיים בעידן שדוחף אותנו להצליח ובמקביל גם מעניק לנו הזדמנויות רבות לעשות זאת. מצד אחד יש פוטנציאל של ממש לחיות את החיים הטובים ביותר שאנחנו מאחלים לעצמנו, ומצד שני לא מעט מכשולים בדרך לאותה הצלחה מיוחלת. אימון NLP הוא דרך אפקטיבית מאוד להתגבר על כל אותם חסמים שנמצאים בתוכנו. כשהחסמים נעלמים, הדרך להצלחה סלולה וקלה, ועוד יתרון משמעותי של אימון אישי להצלחה בשיטה זו הוא שהתהליך ממוקד ולכן קצר מועד. 

השלב הראשון של אימון אישי מומלץ: הגדרת מטרות מדויקת

השלב הראשון בכל אימון אישי לחיים טובים יותר הוא להגדיר במדויק מה בעצם אנחנו רוצים, כלומר מהי הצלחה מבחינתנו. ההצלחה המבוקשת יכולה להיות במישור האישי, במישור המקצועי או בכל נושא ספציפי שחשוב לאדם, כשבמקרים רבים הצלחה בתחום אחד מהווה בסיס לעוד הצלחות בתחומים נוספים.

לכאורה מדובר בשלב טכני פשוט, אבל בפועל יש להקדיש לכך תשומת לב. מטרה שתוביל להצלחה מתגמלת באמת עומדת בקריטריונים הבאים:

* חיובית – חשוב להקפיד על מטרה שמנוסחת בדרך החיוב ולא כשלילה של רעיון או מציאות.

* מפורטת – כך שאפשר ממש לדמיין אותה.

* מדויקת – כשמצד אחד הגעה אליה תביא לידי ביטוי שינוי משמעותי ביחס לחיים הנוכחיים ומצד שני היא ריאלית וניתנת להגשמה.

* תחומה בזמן – פרק הזמן שאנחנו מקצים לטובת ההגעה למטרה צריך להיות ארוך מספיק שיאפשר את המימוש, אבל לא ארוך מדי על-מנת שההנעה לפעולה תהיה יעילה.

* מדידה – הסכנה במטרה מעורפלת היא שגם כשמגיעים אליה לא מזהים את ההגעה אליה, וכך גם אי אפשר להתקדם אל היעד הבא.

עוד דגש חשוב הוא להציב מטרות שלא תלויות בגורמים חיצוניים אלא אך ורק בנו ובפעולות שנבצע כדי להצליח.

אימון אישי להצלחה – כישלון כשלב בדרך להצלחה

אחד החסמים העיקריים בדרך להצלחה, ובהתאם אחד האתגרים של אימון אישי לחיים, הוא החשש מכישלון. בלא מעט מקרים מדובר בחשש משתק שמייצר הימנעות מפני נקיטת צעדים הכרחיים. סטיב ג'ובס למשל הבין את זה כבר בתחילת הדרך וידע למנף גם את הכישלונות. אחד הציטוטים המפורסמים שלו הוא "כל אדם מצליח חווָה כישלונות. כמה פעמים. בגלל זה הוא מצליח". 

ישנם כמובן עוד ציטוטים רבים אודות כישלונות והפחד מהם, אבל גם אלה המשכנעים ביותר לא מצליחים לנטרל אמונות שקיימות עמוק בתת המודע שלנו. אימון NLP כן מצליח לשנות את התפישה, ובפרט את אותן אמונות שלכאורה מגוננות עלינו מפני חוויות שליליות אבל בפועל מונעות מאיתנו חוויות חיוביות והצלחות.

אימון אישי להצלחה – מה צריך לעשות כדי להצליח?

מרכיב הכרחי נוסף להצלחה הוא מוטיבציה גבוהה מספיק כדי להתמודד עם האתגרים השונים. כמו כן חשוב לשמר את רמת המוטיבציה לאורך זמן. אחת הדרכים לעשות זאת היא לחלק את המסלול להצלחה למספר שלבים, קטנים יחסית, כך שכל הגעה לנקודת ציון כזו תחזק את תחושת המסוגלות ואת המוטיבציה.

דגש אחר הוא המחיר שאנחנו מוכנים לשלם כדי להצליח. הכוונה היא לאו דווקא לכסף, וגם לא להצהרות מהסוג של "אני מוכן לעשות הכל כדי להגיע למטרה", אלא לפעולות קונקרטיות שמבוצעות מתוך הבנה שהן הכרחיות להצלחה. בשלב זה נדרש גם חיבור למשאבים ולחוזקות שיש לכל אדם ושמשמשים אותו כדי לממש את המטרות. 

הכלים האפקטיביים של ה-NLP למימוש הפוטנציאל

כדי להצליח, אימון אישי מומלץ הוא אימון שבו מזוהים החסמים האמיתיים שמנעו מהאדם להגשים את המטרות שלו בעבר. זהו גם המפתח העיקרי להצלחות הרבות של אימון NLP – בשיטה זו הבסיס הוא איתור כל האמונות שמגבילות את האדם. חלקן הן תוצר של אמונות חוסמות של ההורים, חלקן התפתח עקב אירועי חיים שליליים ולפעמים נוצרות אמונות כאלה עקב מנגנוני הגנה פנימיים שמשתלטים על האדם.

לאחר זיהוי החסמים, ניתן בעזרת ה-NLP גם להגדיר מטרות מדויקות מאוד, חיוביות, מפורטות, כאלה שהאדם כבר יודע שהוא מסוגל להשיג אותן. הניסוח המדויק של המטרות לכשעצמו מתחיל לשנות את דפוסי החשיבה, ובעזרת כלים נוספים מהשיטה וכן דמיון מודרך מתעצמים השינויים – ומשפיעים גם על המוח. הדיבור החדש שכולל התייחסות אחרת לגמרי להצלחה ומחויבות אמיתית לפעול למענה מוביל לדפוסי חשיבה והתנהגות חדשים. בזכות ההטמעה האפקטיבית שלהם הם מוחקים למעשה את האמונות המגבילות – וכך נפתחת הדרך להצלחה אמיתית.

סגור לתגובות.