ללמוד לקודד את המח מחדש

אימון אישי להצלחה

אימון NLP – אימון אישי להצלחה

על מה נדבר במאמר זה?

מאמן NLP

מאמן NLP מיומן הוא איש מקצוע שמסייע בזיהוי דפוסי התנהלות אשר מפריעים לאדם לממש את מלוא הפוטנציאל שלו, בכל תחומי החיים. מרכיב נוסף באימון NLP הוא הגדרת מטרות ברורות וברות השגה, וכן נטרול כל החסמים והמגבלות בדרך למימוש אותן מטרות.

אימון בשיטת ה-NLP מוביל בין השאר למערכות יחסים טובות יותר, להתקדמות ולפריצות דרך של ממש במישור המקצועי, להפגת פוביות וחרדות ולשינויים משמעותיים בתחומי חיים נוספים. האימון מתבצע באמצעות מגוון רחב של כלים מתחומי ידע שונים ובהם פסיכותרפיה, בלשנות, נוירולוגיה, דמיון מודרך ועוד.

איך לבחור נכון מאמן nlp

חשוב להדגיש כי ישנם הבדלים משמעותיים בין מאמן NLP לבין מאמן אישי (קואצ'ר). השוני העיקרי הוא שאימון אישי מבוסס על התבוננות מודעת בחיים, ואילו אימון NLP נשען במידה רבה על שליפת מידע מתת המודע, שכידוע משפיע הרבה יותר.

הדרך אל תת המודע ואל איתור האמונות השליליות ושגיאות המחשבה אשר מונעות מהאדם להגיע לחיים האידיאליים מבחינתו כוללת קשב מלא מצד המאמן, ושימוש בכלים רלוונטיים כדי לייצר נקודת מבט חדשה על החיים. בדרך זו מצליחה שיטת ה-NLP – המונח הוא ראשי תיבות של Neuro Linguistic Programming – לתכנת מחדש את המוח, כלומר את דפוסי ההתנהגות של האדם. התוצאה של התהליך: ניצול משאבים קיימים לטובת הגעה למטרה, ללא חסמים ובזמן קצר להפליא.

אימון NLP

אנשים רבים מרגישים תקועים, בין אם בחיים המקצועיים ובין אם בחיים האישיים. אימון NLP עם מאמן מנוסה משחרר את התקיעות ומבטיח התפתחות בכל התחומים החשובים לאדם.

האימונים בשיטת ה-NLP משלבים בין שני מרכיבים משמעותיים: הפן הרגשי והפן הפרקטי. הדגש הוא בהתאם לצרכים הספציפיים של המתאמן או המתאמנת, כשבכל מקרה מובטח שינוי לטובה תוך זמן קצר למדי. הפן הרגשי כולל התייחסות לאמונות חוסמות שנוצרו במהלך החיים עקב פרשנות שגויה לאירועים שונים, התמודדות נכונה יותר עם כישלונות עבר ועם פחדים בהווה ובהתאם גם שדרוג הדימוי העצמי והעלאת מפלס הביטחון של האדם ביכולות שלו. הפן הפרקטי כולל משימות מוגדרות כולל לוחות זמנים לביצוען כחלק מאסטרטגיה כוללת ליצירת השינוי הרצוי בחיים.

איך מתנהל אימון nlp ולמה הוא כל כך יעיל?

אימונים בשיטת ה-NLP מבוססים על ההבנה שלכל אדם יש את המשאבים הדרושים להגעה לחיים עם איכות אמיתית. מאמן מיומן מסייע לאדם לזהות עמוק בתת המודע את הגורמים שמפריעים לו להשתמש בכל המשאבים העומדים לרשותו, ובאמצעות מגוון רחב של כלים ובהם למשל דמיון מודרך מסיר את החסמים – ופותח את הדרך להצלחה.

ההגעה המהירה אל שורשי האמונות המגבילות והחסמים השונים הופכת את התהליך ליעיל להפליא – איון NLP כולל במרבית המקרים 6-16 מפגשים, כך שכבר תוך כ-3 חודשים ניתן במרבית המקרים לחולל שינויים משמעותיים מאוד לטובה.

אימון אישי מול טיפול NLP

אנחנו חיים בעידן שדוחף אותנו להצליח ובמקביל גם מעניק לנו הזדמנויות רבות לעשות זאת. מצד אחד יש פוטנציאל של ממש לחיות את החיים הטובים ביותר שאנחנו מאחלים לעצמנו, ומצד שני לא מעט מכשולים בדרך לאותה הצלחה מיוחלת. אימון NLP הוא דרך אפקטיבית מאוד להתגבר על כל אותם חסמים שנמצאים בתוכנו. כשהחסמים נעלמים, הדרך להצלחה סלולה וקלה, ועוד יתרון משמעותי של אימון אישי להצלחה בשיטה זו הוא שהתהליך ממוקד ולכן קצר מועד. 

אנשים רבים זקוקים לעזרה של איש מקצוע על-מנת להגשים מטרות ולשפר את חייהם. בעשור האחרון אחת האופציות הנפוצות היא אימון אישי, כלומר קואצ'ינג. הסיבה העיקרית לכך שאנחנו מרבים לשמוע על שיטה זו היא שלא מעט ישראלים החליטו להפוך למאמנים אישיים ובאופן טבעי הם מחפשים לקוחות. ישנו דמיון מסוים בין הקואצ'ינג לבין טיפולים בשיטת NLP, ולכן נוצר גם בלבול בין שתי האופציות. כדאי להכיר גם את המכנה המשותף ל-NLP ולאימונים אישיים וגם את המאפיינים הייחודיים של כל שיטה, וכך לקבל החלטה מושכלת איך לקדם את החיים.

קווי הדמיון בין אימון אישי וטיפול NLP

כאמור, ישנו מכנה משותף בלתי מבוטל בין קואצ'ינג אימון אישי לבין טיפולים באמצעות NLP. קודם כל, המהות: בשני המקרים האדם שעובר את התהליך מבקש להגיע למטרה שחשובה לו, ולשם כך הוא נעזר באיש מקצוע מנוסה. למשל, יצירת זוגיות מיטיבה.

גם אימון אישי לחיים וגם טיפול NLP כוללים זיהוי של חסמים בדרך למטרה, ואיתור משאבים שיעזרו לאדם להתגבר עליהם. בשני המקרים המשאבים נמצאים בתוך האדם, והמאמן או המטפל מסייעים לו לזהות אותם ולמנף אותם לטובת הגשמת מטרותיו.

עוד קו דמיון הוא היכולת למקד את התהליך, כך שהוא לא יימשך זמן רב מדי. למעשה גם הקואצ'ינג וגם ה-NLP פותחו במקור כתחליף לטיפולים פסיכולוגיים, שכמובן עשויים לתרום רבות להתפתחות האדם אבל הם גם מחייבים התאזרות בסבלנות ומספר רב מאוד של פגישות עם פסיכולוג או פסיכולוגית. אימון אישי ו-NLP מאפשרים ליצור שינויים משמעותיים בפרק זמן קצר וקצוב, וכשמדובר ב-NLP השינוי עמוק, יציב ונשמר גם אחרי שהתהליך מסתיים.

ההבדל העיקרי בין אימון אישי וטיפול NLP

במקביל למכנה המשותף בין אימונים אישיים לבין טיפולי NLP, יש גם הבדלים ביניהם – וחשוב כמובן להבין אותם.

ההבדל המובהק ביותר בין שתי השיטות הוא שבאימונים אישיים תשומת הלב מתמקדת במודע. כידוע, חלק גדול מההחלטות ומהבחירות שלנו מתבצע באופן בלתי מודע, גם כשאנחנו משוכנעים שאנחנו מודעים לכל השיקולים. בטיפולי ה-NLP לעומת זאת מתבצעת עבודה מול תת המודע של האדם, באמצעות כלים יעילים מאוד.

היכולת לצלול אל תת המודע ודרכו לזהות את החסמים האמיתיים שמונעים מהאדם לחיות את החיים שהוא שואף אליהם היא יכולת יקרת ערך. היא זו שמבטיחה למעשה שינוי עמוק ולכן גם יציב, כך שהחיים משתנים לטובה באופן קבוע ולא זמני.

השלב הראשון של אימון אישי מומלץ: הגדרת מטרות מדויקת

השלב הראשון בכל אימון אישי לחיים טובים יותר הוא להגדיר במדויק מה בעצם אנחנו רוצים, כלומר מהי הצלחה מבחינתנו. ההצלחה המבוקשת יכולה להיות במישור האישי, במישור המקצועי או בכל נושא ספציפי שחשוב לאדם, כשבמקרים רבים הצלחה בתחום אחד מהווה בסיס לעוד הצלחות בתחומים נוספים.

לכאורה מדובר בשלב טכני פשוט, אבל בפועל יש להקדיש לכך תשומת לב. מטרה שתוביל להצלחה מתגמלת באמת עומדת בקריטריונים הבאים:

* חיובית – חשוב להקפיד על מטרה שמנוסחת בדרך החיוב ולא כשלילה של רעיון או מציאות.

* מפורטת – כך שאפשר ממש לדמיין אותה.

* מדויקת – כשמצד אחד הגעה אליה תביא לידי ביטוי שינוי משמעותי ביחס לחיים הנוכחיים ומצד שני היא ריאלית וניתנת להגשמה.

* תחומה בזמן – פרק הזמן שאנחנו מקצים לטובת ההגעה למטרה צריך להיות ארוך מספיק שיאפשר את המימוש, אבל לא ארוך מדי על-מנת שההנעה לפעולה תהיה יעילה.

* מדידה – הסכנה במטרה מעורפלת היא שגם כשמגיעים אליה לא מזהים את ההגעה אליה, וכך גם אי אפשר להתקדם אל היעד הבא.

עוד דגש חשוב הוא להציב מטרות שלא תלויות בגורמים חיצוניים אלא אך ורק בנו ובפעולות שנבצע כדי להצליח.

אימון אישי להצלחה – כישלון כשלב בדרך להצלחה

אחד החסמים העיקריים בדרך להצלחה, ובהתאם אחד האתגרים של אימון אישי לחיים, הוא החשש מכישלון. בלא מעט מקרים מדובר בחשש משתק שמייצר הימנעות מפני נקיטת צעדים הכרחיים. סטיב ג'ובס למשל הבין את זה כבר בתחילת הדרך וידע למנף גם את הכישלונות. אחד הציטוטים המפורסמים שלו הוא "כל אדם מצליח חווָה כישלונות. כמה פעמים. בגלל זה הוא מצליח". 

ישנם כמובן עוד ציטוטים רבים אודות כישלונות והפחד מהם, אבל גם אלה המשכנעים ביותר לא מצליחים לנטרל אמונות שקיימות עמוק בתת המודע שלנו. אימון NLP כן מצליח לשנות את התפישה, ובפרט את אותן אמונות שלכאורה מגוננות עלינו מפני חוויות שליליות אבל בפועל מונעות מאיתנו חוויות חיוביות והצלחות.

אימון אישי להצלחה – מה צריך לעשות כדי להצליח?

מרכיב הכרחי נוסף להצלחה הוא מוטיבציה גבוהה מספיק כדי להתמודד עם האתגרים השונים. כמו כן חשוב לשמר את רמת המוטיבציה לאורך זמן. אחת הדרכים לעשות זאת היא לחלק את המסלול להצלחה למספר שלבים, קטנים יחסית, כך שכל הגעה לנקודת ציון כזו תחזק את תחושת המסוגלות ואת המוטיבציה.

דגש אחר הוא המחיר שאנחנו מוכנים לשלם כדי להצליח. הכוונה היא לאו דווקא לכסף, וגם לא להצהרות מהסוג של "אני מוכן לעשות הכל כדי להגיע למטרה", אלא לפעולות קונקרטיות שמבוצעות מתוך הבנה שהן הכרחיות להצלחה. בשלב זה נדרש גם חיבור למשאבים ולחוזקות שיש לכל אדם ושמשמשים אותו כדי לממש את המטרות. 

הכלים האפקטיביים של  אימון NLP למימוש הפוטנציאל

כדי להצליח, אימון אישי מומלץ הוא אימון שבו מזוהים החסמים האמיתיים שמנעו מהאדם להגשים את המטרות שלו בעבר. זהו גם המפתח העיקרי להצלחות הרבות של אימון NLP – בשיטה זו הבסיס הוא איתור כל האמונות שמגבילות את האדם. חלקן הן תוצר של אמונות חוסמות של ההורים, חלקן התפתח עקב אירועי חיים שליליים ולפעמים נוצרות אמונות כאלה עקב מנגנוני הגנה פנימיים שמשתלטים על האדם.

לאחר זיהוי החסמים, ניתן בעזרת ה-NLP גם להגדיר מטרות מדויקות מאוד, חיוביות, מפורטות, כאלה שהאדם כבר יודע שהוא מסוגל להשיג אותן. הניסוח המדויק של המטרות לכשעצמו מתחיל לשנות את דפוסי החשיבה, ובעזרת כלים נוספים מהשיטה וכן דמיון מודרך מתעצמים השינויים – ומשפיעים גם על המוח. הדיבור החדש שכולל התייחסות אחרת לגמרי להצלחה ומחויבות אמיתית לפעול למענה מוביל לדפוסי חשיבה והתנהגות חדשים. בזכות ההטמעה האפקטיבית שלהם הם מוחקים למעשה את האמונות המגבילות – וכך נפתחת הדרך להצלחה אמיתית.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מאמרים שאולי יעניינו אותך
לצאת מתקיעות בחיים

תקיעות בחיים

החיים במאה ה-21 מספקים לנו מצד אחד שלל הזדמנויות להגשמה, בכל התחומים, אבל מצד שני גם מייצרים בלא מעט מקרים רף ציפיות מאוד גבוה. למרות התחושה הרווחת שהכל אפשרי בימינו, יש לא מעט בני אדם שחווים תקיעות של ממש.

לקריאה »
דימוי עצמי נמוך

איך להיות פחות רגיש בעזרת כלי של NLP

אז מי כמוני יודע מה זה להיות רגיש וכמה כלים חיפשתי בכל השנים בשביל למצוא איך להיות פחות רגיש.
לחיות בצורה שכל רגע אתה עלול להיפגע ממשהו או ממישהו שאמר לך דברים שלא בצורה עדינה ולסחוב את זה איתך כל היום.
נדמה שלא משנה מה תעשו או מה תחשבו תמיד יגיע משהו שיגרום לכם להרגיש שוב את הרגש הזה של הפגיעה שפשוט אי אפשר להשתחרר ממנה.

לקריאה »
לצאת מתקיעות בחיים

איך להתגבר על פחד: שיטה שעובדת בכל פעם!

איך להתגבר על פחד היא שאלה אשר מעסיקה את רובנו בהרבה מקרים בחיים.
לכולנו יש מקרים אשר בהם אנחנו פוחדים ולא מסוגלים לשלוט במצב הרגשי שלנו.
הלחץ עולה,אנו מתחילים להזיע, הנשימה מתקצרת והמחשבות בראש מתחילות לרוץ לכל עבר, מה שבתורו מגדיל את מידת הלחץ שלנו מהמצב.

לקריאה »
טיפול בדמיון מודרך

אמונות מגבילות

אני רוצה להדגיש שכאן משהו שרוב האנשים לא באמת יודעים אותו: אלה לא האמונות המגבילות שאנחנו יודעים עליהן אשר מנהלות אותנו אלא דווקא אלו שאין לנו שום מושג עליהם ששולטות במה נחשוב ונרגיש בפרק זמן מסויים או בהחשפות למצב מסויים בחיים שלנו.

לקריאה »

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים מלאו את הטופס הבא

Call Now Button